piątek, 13 lutego 2015

Walentynki - niezawodne pomysły

Miłość powinniśmy swojej drugiej połowie okazywać cały rok, ale skoro Walentynki są świętem par i zakochanych, może tego dnia możemy to zrobić wyjątkowo? 3 uniwersalne sposoby jak pokazać "kocham" bez słów właśnie w ten dzień - zapraszam!

Nie masz pary? Wciąż możesz użyć moich rad - zrób coś miłego tylko dla siebie. Źródło: Pinterest


1. Poświęćmy sobie czas i uwagę

W codziennym życiu ciągle się śpieszymy - a jeśli się nie śpieszymy, to jesteśmy zmęczeni i chcemy odpocząć. Czy czasami zdarza się, że spędzasz z partnerem/partnerką cały dzień, a właściwie nic razem nie zrobiliście? Wasze rozmowy ograniczyły się do prostych przekazów na temat obiadu albo zakupów? Może właśnie w Walentynki warto wybrać się po prostu na spacer, albo zwyczajnie - włączyć miłą muzyczkę, otulić się kocem w domu i... porozmawiać :) I posłuchać drugiej osoby. Niby takie banalne, ale pytań zaczynających się od "Co myślisz o..." wcale nie słyszymy tak często, ludzie przeważnie po prostu wyrażają swoje opinie, nie interesując się Waszą. A Wasza druga połowa to nie jakiśtam "ludź".

2. Zróbmy coś innego niż zawsze

Tak się składa, że bardzo często z wszystkimi fajnymi pomysłami czekamy na specjalne okazje. Po nowym roku, po świętach, po urodzinach, po diecie, po wyjeździe, po powrocie po po popooo... Przestańcie! Zróbcie to, co chcieliście zrobić od razu. A jeśli potrzebujecie jakiegoś motywtora i katalizatora zachęcającego do działania - niech będą to Walentynki. Bo jeśli je świętujecie - to to jest po prostu fajna opcja, a jeśli nie - to po co czekać chociaż jeden dzień dłużej? :)
A poza tym, w temacie "robienia czegoś innego niż zawsze" - śniadanie do łóżka nigdy nie jest złym pomysłem. Małe drobiazgi - miłe i odbiegające od codziennej rutyny - najlepiej pokazują, że komuś tutaj zależy :)

Źródło: Pinterest

3. Postarajmy się o siebie - dla siebie nawzajem

Trochę zakręcony tytuł - ale chodzi mi o to, że czasami, zwłaszcza gdy para mieszka razem już dłuższy czas, przestaje nam przeszkadzać, że partner/ka widzi nas z nieułożoną fryzurą, w dresie, bez makijażu albo z dziurą w skarpecie ;) Dobra, to ostatnie to żarcik. Czy na pierwszą randkę wybralibyśmy się w rozciągniętym swetrze i wczorajszych włosach? Raczej nie. Więc zadbajmy o siebie tego dnia - nawet jeśli macie zamiar spędzić go tylko we dwoje i zupełnie kameralnie. To nawet milej - wystroić się tylko dla tej drugiej osoby, a nie dla tłumu. Wydaje się Wam to może przyziemne, ale przyznajcie - lubicie swoją drugą osobę w wydaniu "odstrzelonym", więc zróbcie ze sobą to samo - dla niej :) Jedną z zalet związku jest wzajemne poczucie swobody - ale od czasu do czasu pokaż, że dalej jesteś super laską/najlepszym ciachem ;) 

Tak dla odrobiny pikanterii pod tym ciepłym kocykiem, którym się otulacie.

Impreza tylko dla dwojga? Źródło: Pinterest
Zgadzacie się ze mną? Świętujecie Walentynki? Jakie są Wasze pomysły na ten dzień, co robicie? Dajecie sobie prezenty? Piszcie! <3

PS: A skoro już o Walentynkach i powszechnie panującej miłości mówimy - Chilichilly można już lubić na Facebooku! Klik:

4 komentarze:

 1. Pewnie, ze się zgadzam - zresztą sama stawiam w tym roku na sposób trzeci i właśnie szykuję sobie ultraelegancką sukienkę, której pewnie dłuuugo jeszcze bym nie założyła gdyby nie dzisiejsze święto ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, efekt "wow" gwarantowany :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mozna tez skoczyc na koncert heavy metalowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Można, zdecydowanie nie robię tego co weekend ;)

  OdpowiedzUsuń