piątek, 12 czerwca 2015

Zaplanować ślub i nie zwariować

Wyzwanie? // Challenge accepted!
Przygotowania przygotowaniami. Nie mam zamiaru pisać Ci, że to powinnaś ogarnąć 3 miesiące przed ślubem, a tamto rok wcześniej - wszystko przecież już wiesz. Ale dam Ci kilka tipów z innej bajki.


1. Tablica inspiracji // inspiration boardZałóż sobie na kompie folder, albo jeszcze lepiej - profil na Pinterest, taki jak mój - i wrzucaj do niego wszystkie obrazki i zdjęcia, które kiedykolwiek Ci się spodobały, zainspirowały Cię i tak dalej. Włosy, paznokcie, tort, makijaż, kwiaty, wystrój... Zaglądaj do niego tak raz na miesiąc i usuwaj to, co... przestało Ci się podobać. Zdziwisz się, jak bardzo zmieni Ci się koncepcja.
A o tych rzeczywiście fajnych pomysłach - nie zapomnisz.

2. Nie oglądaj się za innymi - Jak już coś kupisz, zamówisz i tak dalej - przestań oglądać inne rzeczy z tej kategorii! Jak już kupisz sukienkę - przestań oglądać inne, jak zamówisz zaproszenia - wystarczy, zmień temat. Wybrałaś najlepszą możliwą opcję, koniec i kropka, tego się trzymajmy!

3. Próba generalna - Koniecznie idź na próbny makijaż i fryzurę. W dniu ślubu nie będzie czasu na sprawdzanie nowych koncepcji. Fryzjerka/wizażystka po prostu zrobi to, co sobie zażyczysz. A to nie koniecznie to samo, w czym jest Ci najkorzystniej. Musisz po prostu zobaczyć różne opcje i wybrać najlepszą.


4. Nie daj się wystraszyć - Rozmawiając z innymi na pewno usłyszysz tysiąc historii o tym, co absolutnie musisz zrobić, co zadziałało na innych weselach/ślubach, a co było totalnie złe... Hej. Nie musisz robić tego samego co wszyscy. I ludzie, którzy będą na Twoim ślubie to też inne osoby niż te ze strasznych opowieści. Nie daj się zwariować. 

5. Tupnij nóżką - Ślub to Wasz dzień i zróbcie wszystko po swojemu. Koniec końców bliscy powinni zrozumieć, nawet jeśli macie totalnie inne koncepcje. A jeśli nie zrozumieją - to wciąż WASZ dzień! I to Wy będziecie o nim pamiętać całe życie. Dla innych będzie to po prostu jedna z wielu fajnych imprez, na których byli. Więc nie musicie się nimi aż tak przejmować.


Hej, co do ślubnych przygotowań - wrzucałam Wam kiedyś do pobrania terminarz i budżet weselny. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, znajdzie go tutaj - klik!

A jakie są Wasze rady? Bądź co bądź, do mojego ślubu pozostały jeszcze dwa miesiące, może z czegoś skorzystam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz