środa, 12 listopada 2014

Szczoteczki do twarzy: Clarisonic, Philips VisaPure, Foreo Luna

Gadżeciarskim hitem ostatnich lat są elektryczne szczoteczki do mycia twarzy. A ponieważ zbliżają się święta, aby ułatwić Wam wybór prezentu pod choinkę - w tej notce przybliżę nieco 3 najpopularniejsze urządzenia tego typu. A wszystko zamknę w ładnej tabeli, bo właśnie takiego czytelnego porównania brakowało mi  podczas moich poszukiwań!


Nie jest to profesjonalne porównanie, ponieważ nie używałam wszystkich tych szczoteczek - posiadam "jedynie" Foreo Lunę Mini. Opiszę tu jednak, co skłoniło mnie do wybrania właśnie jej.

Moje informacje pochodzą z oficjalnych stron producentów:
Cechy wspólne: 


Działanie i efekty - wszystkie te szczoteczki do twarzy działają na zasadzie sonicznych wibracji (a nie obrotów), które powodują szybkie i delikatne oczyszczanie twarzy. I wszystkie te szczoteczki są skuteczne! Naprawdę trudno znaleźć niepochlebną opinię na temat którejkolwiek - użytkowniczki szczoteczek odczuwają znaczącą poprawę stanu skóry: cera jest gładka, oczyszczona, rozświetlona, pory zmniejszają się, martwy naskórek jest usuwany. Wiele osób deklaruje też lepsze efekty stosowania kremów i serów do twarzy, po użyciu szczoteczek sonicznych. Producenci wszystkich szczoteczek zalecają używanie rano i wieczorem.


Technicznie: wszystkie szczoteczki posiadają 2 tryby działania - łagodny i intensywny. Wszystkie są też zupełnie wodoodporne oraz bezprzewodowe - zupełnie komfortowo można używać ich np.: pod prysznicem. Posiadają timer informujący, kiedy przejść do kolejnej partii twarzy i zakończyć mycie. Dioda informuje o stanie baterii. Różnią się kształtami, ale wszystkie są ergonomiczne i dobrze leżą w dłoni. Posiadają też 2-letnie gwarancje. Niewątpliwie cechą wspólną wszystkich tych urządzeń jest też ich... wada: ceny oscylują około 600 zł.

Co więc różni te produkty?


Clarisonic
Philips VisaPure
Foreo Luna
Szczoteczki
Wymienne, 105 PLN/sztuka.

Producent zaleca wymianę co trzy miesiące, ale wiele osób robi to częściej.
Szczoteczki występują w 5 wersjach przeznaczonych do różnych potrzeb. Z jednej końcówki powinna korzystać tylko jedna osoba.
Wymienne, 39-49-69 PLN/sztuka (ceny różnią się zależnie od rodzaju szczoteczki)

Producent zaleca wymianę co trzy miesiące . Szczoteczki występują w 5 wersjach przeznaczonych do różnych potrzeb. Z jednej końcówki powinna korzystać tylko jedna osoba.
W Lunie nie ma żadnych elementów które trzeba wymieniać.

Szczoteczka posiada 2 różne powierzchnie myjące. W wersji Mini przednia część jest delikatniejsza, tylna służy do głębszego oczyszczania. W wersji klasycznej tylna część przeznaczona jest do masażu przeciwzmarszczkowego.

Ładowanie
Ładowarka indukcyjna.
Zasilacz 100–240 V
Ładowarka lub kabel USB (Luna Mini)
Czas ładowania
18 godzin
6 godzin
1 godzina (producent nie zaleca podłączania urządzenia na dłużej)
Czas pracy po pełnym naładowaniu
Do 30 minut (15 dni)
Do 30 minut (15 dni)
Do 300 minut (150 dni)
Czas mycia
1 minuta
1 minuta
1 minuta
Produkt myjący
Każdy produkt do mycia twarzy, oprócz peelingów z ostrymi drobinkami.
Każdy produkt do mycia twarzy, oprócz peelingów z ostrymi drobinkami.
Każdy, oprócz produktów opartych na silikonach i alkoholach oraz tych z drobinkami peelingującymi. Wynika to z antyalergicznego silikonowego pokrycia szczoteczki, które pod wpływem szkodliwych środków chemicznych i mechanicznych, mogłoby ulec uszkodzeniu.
Wersje
3 wersje produktu w wielu kolorach
1 wersja w dwóch kolorach
3 wersje produktu w wielu kolorach
Działanie
Urządzenie soniczno-mechaniczne.

Obrotowa (o kilkanaście stopni) jest cała głowica, wibrująca jest środkowa część powierzchni szczoteczki.

Urządzenie soniczno-mechaniczne.

Szczoteczka wykonuje zarówno ruchy obrotowe jak i wibrujące.
Urządzenie soniczne.

Szczoteczka tylko wibruje.

Dostępność
Sephora
Douglas
Douglas i strona producenta
Cena
649 PLN - Mia2,
829 PLN - Aria,
949 PLN - Plus
669 PLN
499 PLN - Luna Mini,
720 PLN - Luna, Luna for Men

Mój wybór - Foreo Luna Mini - kolor Magenta


Podsumowanie:

Ja wybrałam Foreo Lunę Mini i jestem nią zachwycona. Myślę, że w przyszłym miesiącu napiszę własną recenzję tego urządzenia. Foreo to w Polsce stosunkowo mało znana marka. Na moim wyborze zaważył niższy, niż w przypadku pozostałych szczoteczek koszt użytkowania - Foreo nie potrzebuje wymiany głowicy myjącej. Kolejny plus to krótki czas ładowania i bateria, która wytrzymuje kilka miesięcy bez ładowania (!). Według opisów, które znalazłam w internecie, Foreo Luna miała być bardzo delikatna i nie powodować żadnych podrażnień - i tak właśnie jest! (Natknęłam się na kilka opinii na temat Clarisonica, że potrafił miejscowo podrażniać skórę - ale myślę, że mogło to wynikać ze nieumiejętnego używania, zbyt mocnego dociskania do twarzy itp). Dzięki silikonowym, małym wypustkom, a nie szczoteczce z włosia/tworzywa - Foreo Lunie wystarczy tylko kilka minut aby wyschnąć zupełnie po użyciu. Małym utrudnieniem są pewne ograniczenia w produktach, których używamy do mycia skóry - ale tak naprawdę, jeśli coś może uszkodzić silikon, to chyba dla naszej skóry też nie będzie najlepsze, czyż nie? Luna jest też całkowicie hipoalergiczna, a szczoteczki z naturalnym włosiem mogą uczulać.

Jeśli ktoś potrzebuje głębszego oczyszczenia, możliwość doboru odpowiedniej końcówki myjącej dają pozostałe szczoteczki. W tym wypadku jednego urządzenia, ale z własnymi końcówkami może używać kilka osób. Gdybym miała wybierać między Clarisonicem a Philipsem... Nie jestem pewna, na którą bym się zdecydowała ;) Philips ma niższe ceny szczoteczek i szybciej się ładuje (w Clarisonicu to chyba największe wady). Ale z drugiej strony, to Clarisonic był rewolucyjnym produktem w tej dziedzinie i na jego temat w internecie jest najwięcej pozytywnych opinii. 

Jednak te szczoteczki są tak podobne, że... cieszę się, że nie musiałam wybierać pomiędzy nimi i znalazłam moją Lunę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz